Søsteren til mannen i huset har termin 19. januar. Av en eller annen grunn er jeg nesten like spent på hennes vegne som det jeg var da jeg skulle ha Thea. Kanskje det har noe med at jeg har vært igjennom en fødsel selv- og at det er derfor det er så nervepirrende- Jeg vet liksom noe av hva det innebærer.
Jeg er nemlig av de som hadde en helt fantastisk fødselsopplevelse og som synes det hele er noe av det mest spennende jeg har vært med på i hele mitt liv. Husker da vi var feridge med det hele og lille Thea hadde kommet til verden, men ingen var interessert å å høre om fødselen. Synes det var så skuffende husker jeg - for både jeg og Alexander boblet over av å ville fortelle om den fantastiske, minnerike opplevelsen vi hadde hatt. Det var jo det største øyeblikket i vårt liv!! Men alle var for opptatt av det lille vidunderet som hadde kommet til verden til å høre på oss :) Ikke så rart da, hun var jo verdens vakreste... ( som alle mammaer synes om sine egne barn)
Så mens vi går her å venter på at noe skal skje har jeg laget litt gaver til de nybakte foreldrene:)
Synes nemlig det er litt hyggelig å gi noe ekstra i tillegg til klær og utstyr. Her er kortet jeg har laget - et trekkspill kort. Utrolig enkelt, men blir ganske flott synes jeg..
En bleiekake tenkte jeg og jeg skulle gi.. Synes de er så morsomme- og litt utenom det vanlige. Det morsomme er at mange ikke har sett de før- så de blir veldig overrasket når de får de:) ( Jeg vet at E en er litt skjev altså- det så jeg først på bildet så rettet den etter på :) )
Har pyntet den enkelt med bånd, perler og somerfugler.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Jeg har også vært så heldig å få noen awarder og utfordinger.
Det er en sitatstafett der det er meningen å skrive en historie med et morsomt sitat. Nå er ikke jeg av de mest spennende menneskene der ute og å huske slike ting er jeg absolutt helt håpløs på.. Den eneste historien jeg kom til å tenke på er en historie om meg selv- fra da jeg var liten.
Hvor liten jeg var vet jeg ikke helt, men tror ikke jeg var mer enn rundt 3-4 år. Jeg hadde hvertfall tisset ned hele sengen min. Ettersom det var midt på natten, og en våt madrass ikke er noe spesielt godt å sove på fikk jeg komme inn i sengen til mamma og pappa. Dette var på 80 tallet- og det store på den tiden var jo vannsenger. Noe også mamma og pappa hadde.
Det tok ikke mange timene før jeg tisset ned sengen deres også. I ren frustrasjon og sikkert en smule irritasjon spurte mamma meg : " Hvorfor i alle dager tisser du i sengen??? Du vet jo at du må gå på do!!!"
Da kom det så kjekt fra meg: " Ja men mamma da- jeg tenkte jo bare jeg skulle være snill og fylle på litt mer vann i vannsenga!! "
Gleder meg til Thea bølir gammel nok til å komme med slike gullkorn:)
Jeg har også fått den samme utfordingen av Lisas hjem og skatter. Hun hadde løst den på en litt annen måte med et fint sitat ( kanskje det som er det mest riktige??) Jaja jeg fortsetter på den morsomme historie versjonen og velger å sende den videre til:
atinybitofheaven
lisje astrids husblogg
Roser og sjarm
Bonheur boutiqe
Håper dere tar utfordringen:)